Free Press Live: The Auction

Op 26 maart 2022 vindt er een unieke veiling plaats van Free Press Unlimited, waarbij 14 foto's gemaakt door bekende persfotografen worden geveild. Een unieke kans om een gesigneerd exemplaar aan te schaffen en bij te dragen aan persveiligheid.

Onder het genot van een hapje en een drankje krijgt u van enkele fotografen live het verhaal achter hun werk te horen, ook geeft Free Press een laatste update over hun werk in onder andere Afghanistan en voor zover mogelijk Oekraïne vanuit het Reporters Respond fonds. De avond wordt opgeluisterd met een spoken word performance over persvrijheid van Myrthe Nauta.

De volledige opbrengst van deze veiling komt ten goede aan de veiligheid van journalisten en persvrijheid in Oekraïne.

Alle foto’s staan ook tentoongesteld in de foyer van het museum zodat je een goede indruk kan krijgen van de werken. Ze zijn in groot formaat afgedrukt op hoogwaardig fotopapier, ingelijst met passe-partout of verlijmd op dibond afgewerkt met een acrylbovenlaag en zijn gesigneerd. Hier vind je meer informatie over de foto’s en hun richtprijs.

De hele avond heb je de mogelijkheid om met gesloten envelop een bod uit te brengen. Kan je niet aanwezig zijn, maar heb je wel interesse in een foto? Je kunt ook voorafgaand een bod uitbrengen d.m.v. een e-mail naar Lidewij van Vliet: vanvliet@freepressunlimited.org.

Het programma van Free Press Live: The Auction

15:00 uur Museum open en vrij te bezoeken
15:30 uur Inloop de Club
16:00 uur Welkom door Ruth Kronenburg Director Operations Free Press Unlimited
16:15 uur Start veilingavond met een foto presentatie van Sanne Derks
16:50 uur Spoken Word over persvrijheid door Myrthe Nauta
17:00 uur Pauze
17:30 uur Reporters Respond: update over het werk in Afghanistan en Oekraïne
17:40 uur Vervolg veilingavond met een foto presentatie van Louise Honée en interview met Ilvy Njiokiktjien
18:15 uur Afsluiting veiling en start borrel
19:00 uur Einde avond

Het evenement start om 16.00 uur. De hele avond heeft u de mogelijkheid om met gesloten envelop een bod uit te brengen.

De fotografen

  • Kadir van Lohuizen: meervoudig winnaar van een Zilveren Camera en eerste prijs winnaar van World Press Photo 2018
  • Marielle van Uitert: meervoudig winnaar van een Zilveren Camera en genomineerd voor de Sony World Photography Awards
  • Bert Verhoeff: winnaar van een Zilveren Camera en uitgeroepen tot fotojournalist van het jaar
  • Sacha de Boer: fotograaf en als presentator bekend van het NOS acht uur journaal, nu werkzaam voor onder andere National Geographic
  • Eddy van Wessel: meervoudig winnaar van een Zilveren Camera en twee-maal uitgeroepen tot fotojournalist van het jaar
  • Ilvy Njiokiktjien: meervoudig winnaar van een Zilveren Camera en Fotograaf des Vaderlands 2013
  • Petterik Wiggers: winnaar van een Zilveren Camera en meer dan 20 jaar woonachtig en werkzaam in Addis Ababa en is gepubliceerd in o.a. Time, The New York Times en The Guradian
  • Teun Voeten: meervoudig winnaar van een Zilveren Camera en bekend van zijn verdwijning in Sierra Leone
  • Ad van Denderen: meervouwdig winnaar van een Zilveren Camera en winnaar Dick Scherpenzeel Persprijs
  • Louise Honée: winnaar van de Prix HSBC pour la Photographie 2020 en haar verzamelwerk We Love Where We Live door de Volkskrant uitgeroepen tot beste fotoboek 2020
  • Sanne Derks: winnaar van een Zilveren Camera en verkozen tot een van de deelnemers aan het Visa Pour l’Image photo festival
  • Sander Stoepker: heeft een voorliefde voor portretten en reportages. In 2016 maakte hij de serie Hoofdboek: over 1 vrouw, 100 hoofddoeken
  • Joost Bastmeijer: prijswinnend fotojournalist en Afrika-correspondent. Vanuit Kenia werkt hij voor Nederlandse en internationale media

In het bijzonder willen we de bijdrage vermelden vanuit de Jeroen Oerlemans stichting. De stichting heeft het werk: ‘Election’ van Jeroen Oerlemans beschikbaar gesteld voor deze veiling. Op 2 oktober 2016 kwam de Nederlandse persfotograaf om het leven in de Libische stad Sirte toen een scherpschutter van IS hem net naast zijn kogelwerend vest raakte. Hij deed er verslag van de Tweede Libische Burgeroorlog.

Mostar/Bosnië en Herzegovina: Teun Voeten 1992 “Soldaat speelt op piano in verwoeste muziekschool Mostar” nummer #10/15
Aleppo/ Syria: Eddy van Wessel 2017 “Een familie baant zich een weg door het kerkhof van hun stad”
Havana/Cuba: Sanne Derks 2019 “Manifesto del Agua”
Datum
26 mrt '22
Tijdstip
15:30
Locatie:
Beeld & Geluid in Den Haag
Prijs:
Gratis
Zaal:
Club
Tickets
Delen